1-Trafik kazalarında ve kaza davalarında daha çabuk sonuca ulaşmak için kusur tespiti veya kusur oranı belirten Uzman Mütalaası alabilirsiniz.

2- Trafik Kazalarında (Emniyet, Jandarma, İlkyardım, İtfaiye v.s.) görevlileri ile kazada taraf olanlar haricinde kimse (Sigortacı, Avukat v.s.) kazaya müdahale edemez. Bilgi ve belge isteyemez.
3-Kaza sonrası yanlış bilgilerle hareket etmek mağduriyetinizi ve hak kayıplarınızı arttırabileceği gibi, kazanın sonuçlanmasını ve varsa kaza davasının sürecini uzatabilir.
4- Trafik kazası gibi istenmeyen bir durumla karşılaşmışsanız ne yapacağınızı bilmelisiniz. Kaza sonrası doğru adımlar atarsanız kaza nedeniyle düştüğünüz kötü durumun daha da kötüye gitmesini önleyebilir, maddi ve manevi davalarda hak kayıplarının önüne geçebilir, Yargılama (dava) sürecini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

5-Maddi hasarlı trafik kazası sonrası karşı araç sürücüsü tarafından aldatıldığınızı veya yanıltıldığınızı düşünüyorsanız, örneğin aracın zorunlu mali sorumluluk sigortası veya tescil belgesi olmadığı, alkollü olduğu yönünde şüpheniz varsa; ya da yetkisi olmadığı halde hileli bir şekilde trafik kaza tespit tutanağı tanzim ettirmeye çalıştığını düşünüyorsanız, polisten (veya jandarmadan) yardım isteyebilirsiniz. Bu konuda yetkili trafik kaza uzmanından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.